Wsparcie finansowe

Program Refugees Welcome Polska utrzymujemy wyłącznie z wpłat osób indywidualnych i firm. Dlatego Twoje wsparcie finansowe jest niezbędne, aby mógł działać. Zachęcamy do dołączenia do grona naszych darczyńców i ustanowienie stałego zlecenia przelewu darowizny na nasz program lub przelanie nam jednorazowej wpłaty.

Każda kwota się liczy!

 

Szybkiej wpłaty online dokonasz tutaj – jako cel darowizny podaj „Refugees Welcome”.

 

Dane do przelewu lub zlecenia stałego:

  • Odbiorca: Fundacja Ocalenie
  • Tytuł przelewu: Refugees Welcome
  • Nr konta: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004 (Raiffeisen Bank Polska S.A.)
  • Adres: ul. Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa
  • Kod BIC/SWIFT do przelewów międzynarodowych: RCBWPLPW

 

Dlaczego warto zostać darczyńcą programu Refugees Welcome?

Jak podaje Urząd ds. Cudzoziemców, utrzymanie jednej osoby w ośrodku, w dzielonym pokoju, kosztuje państwo 1380 zł miesięcznie.

Z kolei opieka nad jednym uchodźcą uczestniczącym w programie Refugees Welcome Polska kosztuje tylko 260 zł miesięcznie.

Zawiera się w tym znalezienie pokoju, pomoc w podpisaniu umowy, oraz regularne indywidualne wsparcie. To, co najważniejsze, jest bezcenne: uchodźca uczestniczący w naszym programie mieszka w normalnych warunkach i ma regularny kontakt z Polakami. Dodatkowo, dzięki kompleksowemu wsparciu Fundacji Ocalenie uczy się języka, szuka pracy, ma dostęp do pomocy psychologicznej i prawnej. Naszym ostatecznym celem jest usamodzielnienie uchodźców tak, żeby po wyjściu z naszego programu mogli pracować i samodzielnie znaleźć mieszkanie.