Charytatywna aukcja sztuki

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, zapraszamy na charytatywną aukcję sztuki na rzecz programu Refugees Welcome do Powidoków w Muzeum nad Wisłą (przestrzeni wystawowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie) przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22 w niedzielę 24 czerwca 2018 o godz. 18.

Ponad 80 artystów i artystek zgodziło się przekazać swoje prace na rzecz uchodźców, w tym tak uznani twórcy jak Wilhelm Sasnal, Monika Sosnowska, Joanna Rajkowska, Maurycy Gomulicki, Dorota Buczkowska czy Wojtek Wieteska. Wybrane dzieła można obejrzeć na wystawie Powidokach w dniach 19-24 czerwca.

Partnerami aukcji są Powidoki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które w swojej siedzibie nad Wisłą będą gościć wydarzenie, portal rynku sztuki Art Info, przez który można składać zlecenia na dzieła oraz: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ninety Four Studio, Boart, Linklaters.

 

Cały dochód z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie programu Refugees Welcome, który łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest wspólne tworzenie nowej kultury powitania. Program jest działaniem Fundacji Ocalenie.

 

 

 

 

Zapraszamy do składania zleceń na dzieła na portalu Artinfo.pl!
W aukcji można brać udział z całego świata – wystarczy złożyć zlecenie online, a Artinfo.pl będzie licytować prace podczas aukcji w Państwa imieniu.

 

 

Wydarzenie na Facebooku –  dołącz do wydarzenia i śledź aktualne informacje na bieżąco!
Zobacz album dzieł dostępnych na aukcji!

 

Regulamin aukcji